Aktuální (průměrná) cena 1 kWh elektřiny:

3,85

Zajímá Vás konkrétní cena? Můžete pokračovat na kalkulátor srovnání nabídek od jednotlivých dodavatelů, který zobrazí ceny, které Vám firmy nabídnou za Váš odběr. Uvidíte tak, jestli můžete mít lepší cenu. V případě zájmu za Vás bude zdarma vyřízen přechod k novému dodavateli.

 

 

Srovnání nabídek

 

Kolik stojí 1 kWh?

Cena 1 kWh pro rok 2015 se liší dle jednotlivých krajů a dodavatelů. Přesnou cenu zjistíte z nabídky dodavatele elektřiny, resp. srovnáním cen elektřiny kalkulačkou. Průměrná cena elektřiny pro domácnosti  je v současné době zhruba 4,75 Kč / kWh. V roce 2014 byla průměrná cena 4,92 Kč / kWh. Vidíme zde tedy menší zlevnění, které je způsobeno různými faktory (došlo k snížení regulované složky v ceně elektřiny a všeobecně je více elektřiny na trhu, přičemž tento nadbytek cenu snižuje).

Jaká je přesná cena 1 kWh pro Vás? Jak si vedete s Vašimi současnými náklady? Platíte hodně nebo málo?

Online přehled nabídek a cen - Srovnání cen elektřiny

V následujícím období můžeme s největší pravděpodobností počítat s dalším zdražováním elektrické energie a tím i zvyšování průměrné ceny za 1 kWh k odběrnému místu. Je důležité míti na paměti, že není jednotná cena 1 kWh pro všechny a všude. Tato situace je dána konkurencí na trhu s elektřinou, kdy dodavatelé elektrické energie nabízejí každý "své" ceny. Pro představu si tento fakt může spotřebitel představit na situace cen například v obchodech (některý obchod nabízí produkt levnější, další obchod ten stejný dražší - přitom se jedná stále o stejný produkt).

Je důležité, aby odběratelé hlídali své náklady na energie a pravidelně si kontrolovali, zdali neplatí zbytečně moc za komodity (elektřiny a plynu). Na našem portálu je dostupná kalklačka cen energií. Ta uživatelům umožní přesné zjištění ceny energie na míru jeho spotřebě a regionu.

Jednotky

Jednotka kWh (kilowatthodina) je hlavním ukazatelem při prezentaci ceny elektřiny. Základní jednotkou elektrické energie je Watthodina (Wh), která však nebývá často používána.

Watthodina (Wh) je v praxi použváná nasledujícími násobky:

  • kWh - kilowatthodina (1000 Wh) 
  • MWh - megawatthodina (1000 kWh)
  • GWh - gigawatthodina (1000 MWh)
 

Srovnání cen energií

Elektřina - graf ceny
Graf: cena elektřiny na světové burze

Zprávy

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Bezpečné stránky

www.Energie123.cz

© 2011-2015 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online.

Vytvoření internetových stránek Webnode