Acetex - recenze, ceník, cena, zkušenosti, reference

Acetex s.r.o.

 • Realizace poptávky, včetně instalace, již za 3 měsíce.
 • Patinový autorizovaný prodejce značky AEG.
 • Garance získání dotace.
 

Acetex je jedna z předních společností v Česku zabývající se obnovitelnými zdroji energie. Jejich specializací jsou tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny. Poskytují svým zákazníkům kompletní služby, včetně instalace, získání dotace, záruky a pozáručního servisu.

Akce: Zvýhodněná nabídka + konzultace s individuálním řešením ZDARMA

Mají za sebou více než tisíc úspěšných realizací a jsou jednou z nejlépe hodnocených firem v oboru podle referencí na Google a hodnocení na portálu Firmy.cz. Poskytují své služby po celé České republice a věří v zelenější budoucnost, kterou se snaží podpořit kvalitou svých služeb a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

 

Co nabízí?

 • Fotovoltaické elektrárny

  • Energie pro vlastní spotřebu, ohřev vody a vytápění (od 25 400 Kč)

  • Uložení energie do virtuální baterie (od 84 400 Kč)

  • Uložení energie do fyzické baterie (od 156 000 Kč)

 • Tepelná čerpadla

  • Od renomovaných značek Viessmann (řada 100S, 200S, 200A) a STEIBEL ELTRON (řada HPA, WPL)

 
 

Tepelné čerpadlo od Acetex

Tepelné čerpadlo, TČ od Acetex

Navrhují a implementují řešení pro rodinné domy i komerční objekty, která primárně využívají energii z obnovitelných zdrojů. Je pro ně zásadní spojení ekonomického pohledu s environmentálním. 

Součinnost fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel je považována za nejlepší řešení pro maximální úsporu výdajů za energie pro rodinný dům nebo komerční objekt a zároveň velmi šetrné řešení k přírodě. Je možné požádat o nezávaznou konzultaci s jejich specialisty a nechat si vytvořit optimální řešení pro Váš dům. Tepelné čerpadlo vzduch-voda se používá v zimě k topení, v létě k chlazení a v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou jsou náklady na provoz minimální.

 

Technologie

Při výběru technologií tepelých čerpadel sází na ověřené a spolehlivé značky, jako je například Viessmann nebo STIEBEL ELTRON. Věnuje se instalaci, údržbě a servisu tepelnych čerpadel a jsou certifikovaným partnerem těchto společností. Jejich pracovníci se účastní pravidelných školení a mají neustálý přehled o vývoji v oblasti tepelných čerpadel. Díky tomu se mohou pochlubit stovkami úspěšných realizací.

 

Viessman STIEBEL ELTRON

Zastupují společnost Viessmann, která je tradičním německým specialistou na vytápěcí techniky. Vznikla v roce 1917 jako rodinná firma.

Spolupráci s nimi jsme navázali, protože nám záleží na spokojenosti zákazníků a věříme, že tato silná společnost je ta správná volba pro dosažení spolehlivých a kvalitních výsledků.

Firma Acetex také zastupuje společnost STIEBEL ELTRON, která je tradiční německou firmou s 7 výrobními závody, více než 4000 zaměstnanci a obchodním zastoupením ve více než 120 zemích světa.

Pro své klienty montují především tepelná čerpadla vzduch-voda z řad HPA a WPL, které jsou spolehlivé a s kvalitními vlastnostmi.

 

Fotovoltaika

Fotovoltaika, FVE od Acetex

Montáž a instalace fotovoltaických panelů se stává stále populárnějším způsobem, jak produkovat vlastní elektrickou energii a snížit náklady na energie. Firma Acetex se specializuje na montáž a instalaci fotovoltaických panelů pro rodinné domy i komerční objekty.

Projektování systému fotovoltaických panelů začíná posouzením stavu střechy nebo jiné plochy pro instalaci panelů. Kromě toho se zvažuje orientace a sklon střechy, dostupnost elektrických rozvodů a další důležité faktory, které ovlivňují výkon panelů. Poté se navrhne optimální systém, který bude odpovídat potřebám zákazníka a splní veškeré požadavky na instalaci.

 

Technologie

 

Energie pro vlastní spotřebu, ohřev vody a vytápění

Efektivní využití přebytku energie na vytápění a ohřev vody za pomoci této technologie. Minimální akumulace teplé vody je 300 litrů.

Uložení energie do virtuální baterie

Přebytky vyrobené elektrické energie zužitkujete pro vytápění domu a ohřev TUV. Možnost kombinace s virtuální baterií.

Uložení energie do fyzické baterie

Ukládání energie z přebytků do akumulátorů v době, kdy není spotřeba energie v domě. Díky této kombinaci pokryjte až 80 % nákladů na elektrickou energii.

Fotovoltaická elektrárna je složena z fotovoltaických panelů, které konvertují sluneční světlo na elektrickou energii pomocí fotovoltaického efektu. Dále zahrnuje střídač, který převádí energii z panelu na síťové napětí, měřiče, které sledují a měří množství vyrobené energie a regulátory toku energie, které řídí tok energie do a z panelů. 

Hybridní fotovoltaické elektrárny, kde je možné ukládat energii do akumulátorů, jsou také k dispozici. Tyto elektrárny poskytují flexibilitu v případě, že se vyrábí více energie než se spotřebuje a umožňují využití energie i v době, kdy slunce nesvítí.

 

Postup montáže a instalace

Před samotnou instalací se provede úklid staveniště případně úpravy konstrukce střechy nebo jiné plochy. Následně se instalují samotné fotovoltaické panely a propojují se s elektrickými rozvody. Panely se upevňují na střechu nebo jinou plochu tak, aby byly co nejvíce exponovány slunečnímu světlu.

Acetex používá pouze kvalitní komponenty od ověřených výrobců, což zajišťuje dlouhou životnost a spolehlivost celého systému. Díky využití automatizace detekce chyb a monitoringu lze rychle detekovat a opravit jakékoliv problémy, které by mohly nastat.

Po instalaci se provede kontrola systému a předání dokumentace zákazníkovi. Firma také poskytuje záruční i pozáruční servis, takže zákazníci mají jistotu, že budou mít kvalitní podporu po celou dobu životnosti systému.

Montáž a instalace fotovoltaických panelů umožňuje vlastní výrobu elektrické energie, což má za následek výrazné snížení nákladů na energie. Navíc, fotovoltaické panely jsou šetrné k životnímu prostředí, protože využívají obnovitelný zdroj energie.

 

AEG panely a střídače pro fotovoltaiku a solární elektrárny od Acetex

Firma Acetex (platinový autorizovaný prodejce) nabízí nově zákazníkům solární panely AEG AS-M132(X)Z-H(M10) s výkonem 500 Wp (s černým rámem) a AEG AS-M3207U-S(G12) s výkonem 430 Wp v celočerném provedení. Tyto panely jsou vhodné pro fotovoltaické elektrárny a mohou být zkombinovány se střídačem stejné značky.

Výhody solárních panelů AEG:

Solární panely od AEG jsou vyráběny s vysokou kvalitou a účinností, což zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost. Díky černému rámům a celočernému provedení jsou velmi pěkné a vhodné nejen pro moderní a stylové domy. Kombinace panelů se střídačem AEG umožňuje snadné řízení a sledování výkonu solárního systému na špičkové úrovni.

 

Recenze

Důležitým aspektem, který Acetex zdůrazňuje, je kvalita svých produktů a služeb. Společnost se snaží nabízet nejmodernější a nejúčinnější řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, aby mohla svým zákazníkům poskytnout co nejvyšší úsporu energie a návratnost investice. Také se zaměřuje na individuální přístup k každému zákazníkovi, což znamená, že se snaží porozumět jejich potřebám a nabídnout jim nejvhodnější řešení.

Acetex věnuje také velkou pozornost dotacím a podporám pro projekty obnovitelných zdrojů energie i z řad firem a podnikatelů. 

 

Co firma nabízí:

 1. Návrh systému na míru
 2. Možnost zajištění financování
 3. Získání dotace - zařídí veškeré papírování
 4. Všechny komponenty potřebné k instalaci
 5. Virtuální baterie v případě nepořízení té fyzické
 6. Aplikace pro přehled energií ve vašem domě
 7. Záruka 25 let na fotovoltaické panely
 8. Vzdálená optimalizace a monitoring
 9. Pozáruční servis
 

Celkově, Acetex se prezentuje jako spolehlivá a profesionální firma, která nabízí kvalitní řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie a pomáhá svým zákazníkům šetřit náklady na energie a podpořit zelenější budoucnost. O tom svědčí i nabídka kvalitních (značkových) komponent a instalovaných produktů, ale i souvisejících služeb.

Společnost, samozřejmě, ve svém zájmu zajišťuje kompletní zařízení dotace - odborný posudek, žádost do dotačního programu, žádost distributorovi energií, kompletní projektová dokumentace i revizní zpráva. Prostě od "A do Z" a zákazník se tak o nic nestará.

Při poptávání fotovoltaických řešení či tepelných čerpadel je velmi důležité ptát se na následný záruční i pozáruční servis. Není nic horšího, než mít nainstalované zařízení, které nemůžete opravit a nejlépe ještě třeba v zimním období tepelné čerpadlo. Zde se firma zaručuje k provádění servisu, což je částečně zaručeno i výběrem značkových výrobků, které mají svá zastoupení jak obchodní, tak servisní samostatně.

Samozřejmostí pak je, tak jako u konkurečních firem, vyhotovení nabídky a konzultace na místě zdarma. Technický zástupce společnosti Acetex na místě vybere vhodné místo instalace a doporučí nejvhodnější řešení.

Díky svému odbornému týmu, kvalitním komponentům a automatizaci detekce chyb a monitoringu, firma Acetex poskytuje kvalitní a spolehlivou montáž a instalaci jak fotovoltaiky tak tepelného čerpadla. Požádejte o nezávaznou konzultaci a nechte si vytvořit optimální řešení pro vlastní výrobu elektrické energie pro svůj dům nebo firmu.

Zkušenosti

Zkušenosti s firmou jsou celkově velmi pozitivní a zákazníci se vrací. Příkladem za všechny může být třeba instalace fotovoltaické elektrárny na střechu domu, kterou si nechal udělat od firmy Acetex známý moderátor Vladimír Kořen. 

 

 

Ačkoli neexistují pouze spokojení zákazníci a jejich zkušenosti, tak firma se je dle zkušeností snaží řešit rychle a ve prospěch zákazníka, tak aby o něj nepřišla a byl spokojen, o čemž svědčí i vysoké hodnocení a kladné recenze např. na Google recenzích. Často se jedná o drobné nedostatky, které však mohou mít vliv na celkové chování zařízení a zákazník je tak nespokojen. Firma na požadavek zákazníka následně vysílá servisního technika, který případné nastavení či závadu na zařízení řeší.

 

Zkušenosti s firmou Acetex

"Firma Acetex mi instalovala fotovoltaické panely na mém rodinném domě a jsem velmi spokojen s jejich profesionalitou a rychlostí instalace. Navíc mi nabídli kvalitní technickou podporu po instalaci.

Patrik Š.

"S firmou jsme spolupracovali na instalaci tepelného čerpadla v naší továrně. Byli jsme mile překvapeni jejich profesionalitou a rychlostí instalace, což nám umožnilo rychle začít s úsporou energie.

Jan M.

"Jsem velmi spokojen s fotovoltaickými panely na mé chatě. Byli velmi ochotní a pomohli mi s výběrem nejlepšího řešení pro mé potřeby.

Anička F.

"Acetex mi instalovala tepelné čerpadlo a jsem s nimi velmi spokojena. Nabídli mi kvalitní služby za přijatelnou cenu a s garancí kvality na instalované zařízení.

Vlasta Ch.

 

Reference

Společnost  je zaslouženě hrdá na své reference, které získává od svých spokojených zákazníků a partnerů. Ty slouží jako důkaz kvality a spolehlivosti služeb a produktů, které Acetex nabízí.

Klienti, kteří už využili služby firmy Acetex, jsou spokojeni s kvalitou projektů, profesionálním přístupem týmu a spolehlivostí celého procesu. Montáže a instalace fotovoltaických panelů a tepelných čerpradel byli provedeny precizně a na klíč. Mnoho z nich pochvaluje i dobrý servis, který se jim věnuje po zprovoznění.

Acetex se také chlubí svými referencí od firem, které instalovali hybridní fotovoltaické elektrárny a díky tomu ušetřily na nákladech na energii i v době, kdy nedocházelo k výroěb elektřiny.

Instalace fotovoltaické elektrány na rodinném domě je hotova často již během 1 dne. Krátké video z instalace níže. 

V Acetex připravili video z montáže fotovoltaické elektrárny o výkonu 10kW. Níže můžete nahlédnou na některé reference z realizací. 

Recenze, zkušenosti a reference od Acetex

Výhody a nevýhody

Zařízení pro obnovitelné zdroje energií, tak jako vše, má své výhody a nevýhody. Při rozhodování je podstatné, aby pozitiva převýšila negativa a zákazník si vybral spolehlivého dodavatele potřebného řešení. 

Výhody Nevýhody
Úspora na provozu Počáteční investice
Snížení spotřeby Volba vhodného umístění
Dotace na pořízení Ideálně s technickou místností
Čistá a obnovitelná energie  
Vyžadováno legislativou  
Žádná nebo minimální obsluha  

 

Záruka a servis

Firma Acetex má rozvinutý servisní tým v každém regionu, který poskytuje kvalitní servis pro instalované zařízení.
Využívají automatizaci detekce chyb díky monitoringu, který umožňuje rychlé vyhledání a opravu jakéhokoli problému.

 • Servisní tým v každém regionu
 • Automatizace detekce chyb díky monitoringu
 • Kvalitní komponenty ověřených partnerů
 • Vzdálená optimalizace nastavení komponent
 • Záruční i pozáruční servis.
 

Používají komponenty, které zajišťují spolehlivost a dlouhou životnost zařízení. Ty lze optimalizovat vzdáleně a tím je možné zajistit maximální účinnost zařízení. 

Poskytují záruční i pozáruční servis, takže zákazníci si mohou být jisti, že budou mít podporu po celou dobu životnosti zařízení.

 
Na zařízení se vztahují tyto záruky:
 • 25 let na 80 % výkonu fotovoltaického panelu.
 • 15 let na mechanické části fotovoltaických panelů.
 • 7 let baterie (po registraci do programu výrobce 10 let).
 • 2 roky odpovědnost za případné vady práce.
 • 5 let na střídače napětí RCT.
 • 2 roky na běžné komponenty.
 

Dotace

Nová zelená úsporám (NZÚ) od SFŽP

V České republice jsou k dispozici dotace na instalaci fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel. Tyto dotace poskytuje Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) v programu NZÚ. Podmínkou pro získání dotace je splnění několika podmínek, například instalace musí být provedena na budově, která splňuje určité energetické nároky, a výkon instalovaného zařízení musí odpovídat určitým limity.

DotacePokud využijete některého z registrovaných dodavatelů  v programu Nová zeléná úsporám (např. firmu Acetex) nebudte muset nic řešit a vše za vás dodavatel vyřídí. Dotace je poskytována až do nižších stovek tisíc korun.

 

Ceník: cena produktů a služeb

Ceny jsou stanovovány individálně a jedním z faktorů je i to, kde bude provedena instalace. O 10 % je navýšena a zvýhodněna hranice pro 3 české kraje: Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský. Příkladový ceník vybraných produktů v tabulce.

 
Produkt Cena (od)*
Fotovoltaická elektrárna 25.000 Kč
Příklad: Fotovoltaická elektrárna 10 kW + baterie ** 84.400 Kč
Tepelné čerpadlo (Premium X, vzduch-voda) 156.000 Kč

* Ceny jsou orientační a po odečtení dotace a bez zohlednění zvýhodnění dle kraje. Konkrétní nabídkové ceny získáte od společnosti na základě odeslané nezávzané poptávky.

** FVE s bateriemi umožní plnohodnotě topit, ohřívat vodu a případně nabíjet elektrické vozidlo apod.

 

Poptávka (zdarma a nezávazně)

Od Acetex si můžete zdarma odeslat poptávku. Následně vás bude společnost kontaktovat s nabídkou. Následně se budete moci v klidu rozhodnout a poradit se.

Poptávka - zdarma

 

Jak to funguje  a jaký je průběh realizace

Průběh realizace je celkem jednoduchý a skládá se z 5 částí. Můžete si tak udělat představu co vás čeká a kolik to asi zabere času.

 1. Osobní schůzka a následný návrh optimálního řešení.
 2. Zařídíme legislativní požadavky a získáme dotaci.
 3. Odborná instalace zabere 2 až 4 dny.
 4. Vyplacení dotace Nová zelená úsporám.
 5. Záruční i pozáruční servis, vzdálená optimalizace a nastavení.
 

Celý proces od poptávky až po vyplacení dotace je hotový v průměru za 3 měsíce.

Kontakt

 
ACETEX s.r.o.
Lužná 591/4
Praha 6 Vokovice
160 00 
 
Pobočka Brno:  Plynárenská 499/1, Brno, 602 00
 
Tel.: 770 110 011
 
 

QR kód s adresou

Adresa Acetex

Otevírací doba
Pondělí 8–16 h
Úterý 8–16 h
Středa 8–16 h
Čtvrtek 8–16 h
Pátek 8–16 h
Sobota zavřeno
Neděle  zavřeno

 

Fakturační údaje

Rybná 716/24
Staré Město
110 00 Praha

IČ: 09904671
DIČ: CZ09904671

Spisová značka C 344387/MSPH Městský soud v Praze.

 

Jednatel:

 • RENÉ MILOTA
 • ROMAN PILARČÍK
 • JAKUB MAHEL

Údaj k datu: 11.1.2023

 

Sociální sítě

 
 

Fotovoltaika na střechu domu

Sháníte dodavatele?

 • Tepelná čerpadla
 • Fotovoltaika
 • Izolace, rekonstrukce a další

Poptávka

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode