Aktuální (průměrná) cena 1 m3 plynu:

31,65 Kč

Aktuální (průměrná) cena 1 kWh plynu:

2,99 Kč

Jaký je trend?

zvyšování ceny plynu Komentář:

V současné době je trh energií pro konečné spotřebitele cenově velmi nestabilní. Cena plynu má stále vzrůstající trend a drží cenovou hladinu vysokoVláda ČR připravila stabilizační balíček cen elektřiny a plynu a stanovila maximální možnou úhradu za 1 kWh.

-Red-

Cena za 1 m3 plynuZajímá Vás konkrétní cena? Můžete pokračovat na kalkulátor srovnání nabídek od jednotlivých dodavatelů, který zobrazí ceny, které Vám firmy nabídnou za Váš odběr. Uvidíte tak, jestli můžete mít lepší cenu. V případě zájmu za Vás bude zdarma vyřízen přechod k novému dodavateli.

 

 

Srovnání nabídekJaká je přesná cena 1 m3 pro Vás? Platíte hodně nebo málo?
 

 

Cena plynu za 1 m3

Ceny plynu se často velmi liší. Průměrná cena plynu pro domácnosti v ČR se pohybuje mezi 6,28-47 Kč za 1 m3. Cena se liší podle jednotlivých regionů a dodavatelů. Výrazně průměrnou cenu ovlivňuje situace odběratele, zdali má smlouvu s fixací ceny nebo ne. 

Cena plynu je ovlivňována hodnotou nákupu na energetické burze daným dodavatelem, jenž ji "pro vás" nakupuje a také regulovanými položkami, které tvoří nedílnou součást konečné ceny plynu. 

K ceně se vztahuje také fakt, jestli má odběratel například fixaci po určité období za stabilní cenu a podobně.

Jednotka plynu

Plyn měříme objemovými jednotkami. Nejčastěji se setkáme s  (metr krychlový - hovorově "kubík").

Energetickou náročnost pak v kWh, jako energetické jednotce. K ní se dostaneme pomocí následujícícho výpočtu: 

objemový koeficient x spalné teplo x odebrané kubíky = ? kWh

(průměrně 1 m3 = 10 kWh)

 

Ačkoliv plynoměr zobrazuje reálnou spotřebu v metrech krychlových, zemní plyn je přírodní surovina, která nevždy dosahuje totožných kvalit. Právě z tohoto důvodu se, kvůli přesnosti výpočtu dodané energie, pracuje s údaji v kWh, resp. MWh.

Co tvoří cenu 1 m3 plynu

Z čeho je složena a co tvoří cenu plynu

Cena je tvořena 2 díly: regulovaná a neregulovaná část. Do regulované patří tradičně platba za přenos, činnost OTE a distribuci. Neregulovanou cenu tvoří jednotlivý dodavatelé plynu a obsahuje samotnou cenu plynu jako komodity a marži obchodníka.

Domácí elektrárna FVE na střeše domu

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz
Elektřina - graf ceny
Graf: cena plynu na světové burze

 

Články

Bezpečné stránkyBezpečné stránky

www.Energie123.cz

Anketa

Jak dlouho jste u současného dodavatele energií?

Celkový počet hlasů: 2754

© 2011-2022 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode