Návod: Jak změnit dodavatele

Změna dodavatele plynu a elektřiny - postup jak na to

Převod k novému dodavateli, je jednoduchá záležitost. Nejdůležitější je vybrat správného dodavatele, což je hračka díky našemu srovnání dodavatelů

V případě, že nejste spokojení, můžete dodavatele, bezplatně změnit (nejčastěji však 1x za 6 měsíců), výpovední lhůta je 3 měsíce.

Doporučujeme se ve srovnání podívat na všechny přidružené poplatky, pokud nějaké jsou - změna dodavatele je ze zákona zdarma

Výběr dodavatele

Výběr dodavateleDíky našemu přehledu, jednoduchá záležitost. Některé firmy ještě navíc nabízejí vstupní bonusy a zatraktivňují tak své nabídky. Srovnání nabídek a výběr dodavatele provedete jednoduše při online kalkulaci:

Na všechny dotazy se ptejte operátora, který vám nezávazně zavolá po té co kliknete na „mám zájem“.

Sjednání smlouvy

Sjednání a podpis smlouvyV případě, že jste se dohodli a nabídka firmy je férová, dojde k podpisu smlouvy. Firmy obvykle mají terénní pracovníky, jež Vás navštíví osobně nebo bývá smlouva po telefonickém rozhovoru zaslána poštou - to je nejčastější varianta. Důkladně si projděte smlouvu, zda-li je vše jak Vám sdělil operátor. V obálce by měla být také výpovědní smlouva a plná moc. Plnou moc potřebuje dodavatel k tomu, aby mohl jednat Vaším jménem, jelikož při změně dodavatele elektřiny nebo plynu existují lhůty, jež třeba sledovat (pro více informací se můžete podívat na Energetický regulační úřad)

Čekání na konec lhůty pro výpověď

Konec výpovědní lhůtyNový dodavatel začne dodávat energie nejpozději 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém bylo požádáno o změnu (tzn. žádali jste o změnu 23.1., faktura od nového dodavatele dojde 30.4.). Změna dodavatele je čistě administrativní, nikdo nebude měnit plynoměr ani plynové potrubí, rozvody elektřiny nebo elektroměr a tak podobně. Smlouvy se nastavují tak, aby dodávky nebyly nijak přerušeny. Odběratel se tedy neocitne bez energií.

 

Časté otázky

Bude se měnit plynoměr nebo elektroměr?

Celá změna je čistě administrativní, takže vaše plynové nebo elektrické zařízení (plynoměr, elektroměr, atd.) nikdo měnit nebude.

Co když dodavatel zvýší ceny?

Dodavatele můžete měnit každých 6 měsíců, pokud váš dodavatel zvýší ceny, stačí jen ověřit srovnáním, zdali není výhodnější jiný.

Jaké jsou náklady na změnu?

Záleží zda-li si váš současný dodavatel účtuje poplatky za ukončení smlouvy či pokuty za předčasné ukončení. Změna jako taková má ze zákona měla proběhnout bezplatně. Pokud máte např. nějaké fixní období a chcete provést během této doby změnu, může  vám váš současný dodavatel účtovat sankce/poplatky za předčasné ukončení smlouvy.

Sháníte dodavatele?

  • Tepelná čerpadla
  • Fotovoltaika
  • Izolace, rekonstrukce a další

Poptávka

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz

Články

Anketa

Jak dlouho jste u současného dodavatele energií?

Celkový počet hlasů: 5627

Bezpečné stránkyBezpečné stránky

www.Energie123.cz

© 2011-2024 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode