EnergoSolar - recenze, zkušenosti, diskuze, hodnocení, reference

EnergoSolar

 • Akční sleva na fotovoltaiku.
 • Fotovoltaika do 4 měsíců od podpisu smlouvy.
 

Společnost Chaintech s.r.o. (Energosolar) je dodavatelem fotovoltaikých (solárních) elektráren. Specializují také na nabídku a instalace tepelných čerpadel.

Poskytuje komplexní služby - od zpracování nabídky pro zákzaníka, technického posouzení na místě, zpracování odborného posudku a projektové dokumentace a žádosti o dotaci Nová zelená úsporám přes realizaci a kontrolu elektrárny až po její připojení k distribuční síti a uvedení do provozu.

Akce: Zvýhodněná nabídka se slevou -40.000 Kč

Firma má velmi dobré hodnocení dle referencí na Google a na portálu Firmy.cz. Poskytují své služby po celé České republice a kladou důraz na kvalitní komponenty a individuální přístup ke každému zákazníkovi, tak aby přání a potřeby byly vyřešeny na maximum.

 

Co nabízí?

 • Fotovoltaické elektrárny

  • Dům do 100 m2 - 4,3 kWp (od 186.000 Kč)

  • Dům do 150 m2 - 7,0 kWp (od 239.000 Kč)

  • Dům nad 150 m2 s nabíjením elektromobilu - 9,7 kWp (od 267.500 Kč)

 • Tepelná čerpadla

  • Od českých nebo evropských značek (od 84.000 Kč)

 
 

Energosolar -FVE, fotovoltaická, solární elektrárna

Fotovoltaicka elektrárna

Firma vám může udělat instalaci domácí fotovoltaické elektrárny, která je propojená s distribuční soustavou nebo může být kompletně celá samostná (off-grid) - ostrovní systém. V prvním případě se vyrobená elektrická energie přednostně využívá v domě, kde je elektrárna instalována. Umožňuje to tak snížit náklady na elektřinu a přispět k ochraně životního prostředí. Navíc, pokud se jedná o nadbytečnou energii, ta může být prodávána do distribuční soustavy.

Na vybavení solární elektrárny pro váš dům lze čerpat dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Tento program je určen pro podporu energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie. Žadatelé mohou získat až 60% nákladů na instalaci FVE.

Přijetí a vyplacení dotace pro FVE pro žadatele zajistíme. Navíc, po instalaci elektrárny, poskytnou servis a údržbu, aby byla elektrárna co nejefektivnější.

 

Jaká je návratnost?

Kalkulace návratnosti fotovoltaické elektrárny zahrnuje řadu faktorů, jako jsou aktuální a plánovaná spotřeba, počet slunečných dnů v dané lokalitě, typ zvolené sestavy (výkon panelů, typ střídače, zda se použije bateriové úložiště a požadovaná kapacita baterií), aktuální ceny komponentů, ceny energií a jejich očekávaný růst, rozměry, typ, stav a orientace střechy a další proměnné.

Obecně platí, že nejrychlejší návratnost mají nejlevnější sestavy bez baterií, které pouze využívají přebytečnou energii k ohřevu vody. Sestavy s bateriemi jsou sice dražší, což prodloužuje návratnost, avšak umožňují využívat vlastní energii i v době, kdy nesvítí slunce, tedy ukládat přes den vyrobenou energii do baterií. To je výhodné právě v době, kdy domácnosti spotřebovávají méně energie než ve večerních hodinách, kdy jsou všichni doma. Navíc, pokud dojde k výpadku sítě, může vaše domácnost normálně fungovat, protože jste energeticky soběstační.

Vývoj ceny elektrické energie má také vliv na návratnost. Čím vyšší cena energií, tím více se vlastní zdroj vyplatí. Kombinace s fotovoltaickou elektrárnou s tepelným čerpadlem může znamenat ještě vyšší úspory, až do 80%. Proto většina zákazníků volí právě tuto kombinaci.

Energosolar - tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

V případě zájmu o tepelné čerpadlo oslovte firmu poptávkou - formulářem, následně se s vámi spojí a připraví nabídku dle vašich potřeb a požadavků. Od toho se bude také odvíjet konkrétní nabídka typu a značek.

Instalace tepelného čerpadla je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat zdroj tepla a ušetřit na provozu domu. Existuje několik typů tepelných čerpadel, které se liší podle toho, zda máte v blízkosti obydlí vodní zdroj, pozemek pro plošný kolektor nebo zda chcete vytápět a chladit obydlí pomocí elektřiny. 

Proč si pořídit tepelné čerpadlo?

 • Snadná instalace a dlouhá životnost
 • Výrazně snížíte náklady na energie a ušetříte
 • Rychlá návratnost investice a efektivita
 • Ušetříte čas a jste energeticky soběstační
 • Budete ekologicky vytápění i chladit
 • Můžete využít dotaci
 • Snadná regulace
 

Nejběžnější jsou tepelná čerpadla vzduch-voda, která se hodí pro většinu rodinných domů. Varianta země/voda vyžaduje hlubinný vrt nebo plošný kolektor, což je nákladné a vyžaduje hodně plochy. Systém voda/voda se v České republice používá jen zřídka. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného tepelného čerpadla a navrhneme řešení na míru pro vaše potřeby.

Recenze

Firma Chaintech s.r.o. (pracující pod značkou EnergoSolar) je poměrně mladou firmou, ačkoliv to se dá říct téměř o celém trhu, který po boomu v roce 2021 vytvořil mnoho značek v sektoru obnovitelných zdrojů energií (OZE)

Společnost nabízí dodávku na klíč. Poradí a pomohou se vším, od prvotní konzultace a kalkulace výhodnosti fotovoltaiky, přes projektovou dokumentaci až po montáž a uvedení do provozu. U tepelných čerpadel zajistí vše od A do Z, takže se klienti nebudou muset vůbec o nic starat. Samozřejmostí je i následný záruční a pozáruční servis všech zařízení. Společnost dokáže klientům pomoci také se zajištěním financování (pokud nemají dostatek finančních prostředků, ale vědí, že se jim fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo i tak vyplatí).

Firma se představuje jako česká technologicko-developerská společnost s několikaletou historií zaměřenou na budování inovativních technologických řešení v oblasti obnovitelných zdrojů a poskytující služby od A do Z v oblasti distribuce, montáže fotovoltaických systémů a tepelných čerpadel. Pro klienty zajišťují vše počínaje analýzou, prodejem, instalací a montážemi a konče dotačním řízením a servisem.

Mezi pracovníky mají certifikované elektrikáře, topenáře a stavaře s více než 20 lety praxe. Důležitá je pro ně kvalita – věří, že spokojený klient je tou nejlepší referencí a na této vizi mají dlouhodobě postavené celé jejich podnikání. Protože jen spokojený zákazník doporučí firmu dále.

Firma zajistí kompletní vybudování domácí elektrárny nebo tepelného čerpadla - od zpracování odborného posudku a projektové dokumentace až po vyřízení žádosti o dotaci Nová zelená úsporám, samotnou realizaci, revizi elektrárny, zapojení do distribuční sítě a uvedení do provozu.

 

Vlastní pracovníci jako výhoda

Co se určitě bude mnoha zákazníkům líbit je, že k instalaci se nepoužívají žádní externí partneři nebo neproškolení dělníci. Firma se totiž nechce dostat do situace, kdy nebudou mít věci plně pod kontrolou.

Vše si instaluje sáma pomocí vlastního týmu, který se specializuje pouze na montáže solárních systémů (fotovoltaika) a tepelných čerpadel, aby bylo možné garantovat kvalitu provedené instalace.

Montážní tým se jim pravidelně proškoluje. Montážníci jsou také držiteli všech potřebných oprávnění nutných pro instalaci zařízení.

Samozřejmostí je pak i to, že po dokončení instalace montážní tým zasádruje všechny nově vytvořené otvory, umístí kabely do lišt a provede veškeré další nezbytné úpravy, aby nové zařízení a jeho okolní příslušenství vypadalo esteticky hezky a nic nepřekáželo. Nakonec provedou i závěrečný úklid, aby klienti neměli s ničím starosti.

Energosolar - reference a zkušenosti

Zkušenosti a reference

Kromě fotek realizací, které jsou na firemním webu (zde), umožňují zájemcům o novou fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo přijet se osobně podívat přímo za majiteli, kterým elektrárny nebo čerpadla již nainstalovali. Mohou se tak napřímo doptat na jejich zkušenosti s instalací i provozem.

Návštěvu je nutné si s firmou vždy předem domluvit, aby mohli dát klientům vědět, že je navštívíte a kdy.

Všeobecně jsou zkušenosti s EnergoSolar kladné a má na internetu i v diskusních fórech dobré reference v hodnoceních.

Výhody a nevýhody

Záruka a servis

Na řešení dodávané společností se poskytují slušné záruky. V případě jakýchkoliv problémů, společnost osobně přijede a závadu odstraní u zařízení v záruce zcela bezplatně. Společnost poskytuje také pozáruční servis, včetně pravidelných ročních prohlídek a revizí, aby se zajistila optimální preventivní péče a maximálně ekonomický a bezpečný provoz fotovoltaických systémů a tepelných čerpadel. 

 • 25 let na výkon fotovoltaických panelů, že neklesne o víc než 8 % (tzn. výkonová záruka garantujících 92% výkon)
 • až 25 let na mechanické součástky fotovoltaických panelů AEG (mechanická záruka),
 • 10 let na akumulátory Risen/SYL, Pylontech,
 • 5 let na střídače GoodWe,
 • 2 roky na ostatní komponenty – na elektroinstalace, regulace ohřevu vody a další komponenty.
 

Protože se používají pouze prověřené značky a výrobky, montovaná zařízení a komponenty patří k nejpoužívanějším na trhu, takže se nemusíte bát, že by vám je nikdo v ČR kromě společnosti neuměl opravit (pokud byste nechtěli využít jejich služby). Běžně používaná tepelná čerpadla jsou opravována i všemi menšími i většími servisy v ČR.

Dotace

Firma za klienty kompletně vyřídí dotaci - ať již z programu Nová zelená úsporám nebo Kotlikové dotace. Z kterýho programu bude žádáno záleží na požadavcích objednávky zákazníka. 

Ceník: cena produktů a služeb

Poptávka (zdarma a nezávazně)

 

Jak to probíhá

 1. Klient zanechá kontakt a tým se mu do 24 hodin ozve zpět. Nejpozději do druhého dne se klientovi ozve telefonicky obchodně-technický zástupce, který probere s klientem možnosti, jak nejlépe a kolik může ušetřit za energie a domluví si s ním osobní schůzku. 

 2. Do 5 dnů se klientovi navštívíme kvůli odbornému posudku. Během týdne přijede obchodně-technický zástupce klientovi na místo instalace, se kterým klient již byl v kontaktu. Proberou se spotřeba klientovy domácnosti, u fotovoltaiky se zjistí potřebné údaje o střeše (rovná vs. šikmá nebo sedlová střecha, klasické tašky, vlnité tašky, plechová střecha s taškami, šindely) a zeptají se na případné individuální požadavky, které vyplynou ze schůzky a stavu klientovy nemovitosti. Například při obhlídce klientovy nemovitosti se zjistí, že například na střechu nepůjde umístit tolik panelů (kvůli stropním oknům, komínu jiné konstrukci na střeše atd.) nebo že je třeba statický posudek kvůli stavu střechy (zda unese nové zatížení kvůli panelům).

 3. Obchodně-technický zástupce také zváží nejvhodnější typ instalace, v závislosti na typu střechy a potřebách klienta. Nejvhodnější pro instalaci panelů je rovná střecha, která umožňuje umístit solární panely v optimálním sklonu a orientaci tak, aby měla elektrárna co nejvyšší výkon. U šikmých střech není většinou potřeba pořizovat statický posudek, protože jejich zatížení je přibližně 22 kg/m2. 

 4. Po sobní návštěvě a získání potřebných podkladů, zpracují individuální nabídku, která bude přizpůsobena potřebám klienta. Nabídka zahrnuje nejlepší umístění panelů na střeše pro nejvyšší výkon, výběr komponent a řešení detailů jako je umístění střídače a baterií. Tým také kalkuluje spotřebu, počet slunečních dnů a odhadovaný výkon elektrárny pro konkrétní dům a informuje klienta o potřebných krocích a čase potřebném k instalaci.

 5. Po odsouhlasení navrženého řešení ze strany klienta se připraví návrh smlouvy s přehledným rozpočtem. Smlouva se může poslat elektronicky nebo se klientem navštíví obchodně-technický zástupce. Po podpisu smlouvy se okamžitě zahajuje práce.

 6. Tým se postará o vypracování žádosti o dotaci pro instalaci domácí fotovoltaické elektrárny. Projektovou dokumentaci a další potřebné materiály odešle na Státní fond životního prostředí ČR. Klientům se nic nemusí starat, jen poskytnout kód pro zplnomocnění, aby tým mohl klienty v této záležitosti zastupovat.

  Revize systému se provádí do 14 dnů po dokončení instalace. Revizní technik se na vás obrátí, aby ověřil správnost zapojení celého fotovoltaického systému nebo jeho kombinace s tepelným čerpadlem. Ověří, že vše funguje správně, že zvládnete ovládat zařízení a bylo vám vše vysvětleno. Poté spolu podepíšete předávací protokol. Revizní technik vám také předá dokumenty potřebné pro změnu distribuční sazby, které požádáte u svého dodavatele energií.

 7. Montáž, instalace a ověření správné funkčnosti - naši profesionální montážní tým provede instalaci vašeho solárního nebo tepelného systému. Montáž jednodušších solárních panelů zvládneme během jednoho dne, složitější instalace do 3 dnů. Montáž tepelného čerpadla také trvá několik dní. Po dokončení instalace, naši montážníci systém zprovozní, vysvětlí funkčnost, provedou zaškolení pro obsluhu a ukáží, jak jednoduše lze systém ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu, kde můžete sledovat spotřebu, výkon a úsporu.

 8. Připojení do distribuční sítě – po dokončení instalace fotovoltaického systému přijde technik vaší distribuční společnosti, aby ověřil správnost zapojení a schválil připojení k síti. Během této návštěvy také vymění elektroměr, což umožní legální používání fotovoltaického systému.

 9. Vyplacení dotace - po úspěšné instalaci a připojení do distribuční sítě, pošleme veškerou potřebnou dokumentaci na Státní fond životního prostředí ČR pro získání dotace. Po schválení dotace, bude vyplacena na váš účet obvykle do 6-8 týdnů.

 
 

Kromě instalace, firma také poskytuje servis a údržbu solárních elektráren, aby klient mohl využívat elektrárnu naplno a po dlouhou dobu. Stará se o kontrolu funkčnosti, opravy a údržbu, které jsou potřebné pro správnou funkci elektrárny. Klient má také možnost pojistit si solární elektrárnu proti nečekaným událostem, jako jsou poškození způsobené povětrnostními podmínkami nebo krádež.

Kontakt

 

Chaintech s.r.o.

Pobřežní 394/12
Praha 8 – Karlín
186 00
 
Tel.: 602 729 524
 
 

QR kód s adresou

Adresa Energosolar Chaintech

Otevírací doba
Pondělí 8–18 h
Úterý 8–18 h
Středa 8–18 h
Čtvrtek 8–18 h
Pátek 8–18 h
Sobota zavřeno
Neděle  zavřeno

 

Fakturační údaje

Chaintech s.r.o.
Světova 523/1, Libeň
180 00 Praha

IČ: 06512119
DIČ: CZ06512119

Spisová značka C 283352/MSPH Městský soud v Praze.

 

Jednatel:

 • Jaroslav Štěpán

Údaj k datu: 13.1.2023

 

Sociální sítě

 
 

Sháníte dodavatele?

 • Tepelná čerpadla
 • Fotovoltaika
 • Izolace, rekonstrukce a další

Poptávka

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz

© 2011-2024 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode