Schlieger - recenze, ceny, ceník, zkušenosti, reference

Schlieger, s. r. o.

 

Česká společnost Schlieger, s.r.o se specializuje na obnovitelné zdroje energie. Zákazníkům nabízí tepelná čerpadla, solární ohřev vody a fotovoltaické elektrárny.

Od firmy si mohou zákazníci nechat takzvaně "na klíč" zrealizovat na svém domě fotovoltaiku, tepelné čerpadlo či dobíjecí stanici nebo solární ohřev vody. Firma Schlieger se řadí na českém trhu mezi ty větší.

 

Co nabízí?

 • Fotovoltaické elektrárny

  • + akumulace do baterií

  • + akumulace do vody

  • + tepelné čerpadlo

 • Tepelná čerpadla

 • Solární ohřev vody

  • Solární systémy

  • Solární kolektory

 
 
 

Recenze

Schlieger recenze

Schlieger má cca 250 pracovníků a měsíčně realizuje okolo 300 instalací. Za důležité považujme, že má také vlasní výrobu, což není na trhu úplně obvyklé. Deklaruje také, že většina výrobců jejich komponent sídlí v Evropě (Německo, Nizozemí) nebo v USA Na trhu působí od roku 2010.

Schlieger mj. deklaruje 100% garanci dotace s tím, že vyřídí dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ (Nová zelená úsporám od MŽP ČR). Jednoduše řečeno, pro zákazníky připraví projekt i proces vyřízení a získání dotace.

Určitě jsou výhodou nadstandardní záruky až 30 let nejen na materiál, ale také na práci. Například konkurenční společnost  nabízí prodlouženou záruku za úplatu, nejdéle však na 10 let.

Samozřejmostí pak je, tak jako u konkurečních firem, vyhotovení nabídky a konzultace na místě zdarma. Technický zástupce společnosti Schlieger na místě vybere vhodné místo instalace a doporučí nejvhodnější řešení.

 

Reference

Níže můžete nahlédnou na některé reference z realizací. Níže je pak uvedeno i video z instalace FVE (fotovoltaické elektrárny na domě).

 
Reference firmy Schlieger - fotovoltaika, panely, fve, solární ohřev a tepelná čerpadla
 
Instalace fotovoltaické elektrány na rodinném domě je hotova často již do 2. dne. Krátké video z instalace firmy Schlieger níže.
 

Schlieger připravili video z montáže fotovoltaické elektrárny o výkonu 10kW. Zvoleny byly černé panely, které tomuto domu opravdu sluší, ale hlavně pomáhají snižovat energetickou náročnost domu.

 

Zkušenosti

Zkušenosti s firmou jsou ve většině pozitivní. Jeden za všechny pozitivní, může být třeba rockový zpěvák, pan Petr Janda, který se podělil o zkušenosti s topením pro 3 budovy, které postavil. 

Ve svém penzionu a rodinné chatě v jednom, si prošel několika druhy topení až opakovaně skončil u tepelného čerpadla od Schliegeru. Teplené čerpadlo (24 kW) v tomto případě zároveň vytápí jak užitkovou vodu tak radiátory. 

 

Pan Janda má celkem ve svých nemovitostech 3 tepelná čerpadla a z toho můžeme usuzovat, že je obecně s technologií tepelných čerpadel spokojen. 

Samozřejmě existují i nespokojené zkušenosti s realizací. Vypadá to, že firma se problémy snaží řešit rychle a ve prospěch zákazníka, tak aby o něj nepřišla a byl spokojen. Často se jedná o nedostatky s dodržováním termínů, nebo které mohou mít vliv na celkové chování zařízení a zákazník je tak nespokojen. Běžně firma na technický požadavek zákazníka následně vysílá servisního technika, který případné nastavení či závadu na zařízení řeší.

 

Zkušenosti s firmou Schlieger

Pozitivní

"Pořídil jsem si tepelné čerpadlo a fotovoltaiku od fa Schlieger. Montáž a funkčnost výborná monteri věděli co dělají na me otázky jsem dostal vždy dostačující odpověď.Vše namontováno a vyzkoušeno během 3 dnu. Pote přijel technik vše zkontroloval a já dostal asi hodinové školení co a jak. Za mne mohu firmu jenom DOPORUCIT!" 

Pan Petr K.

 

Negativní

"... původní termín instalace nebyl dodržen, ale následně začala firma komunikovat a vše řešit. Výslednou spokojenost zhodnotím, po realizaci, montáž by měla proběhnout za 14 dní. Posun od původní smlouvy o 3 měsíce....bohužel do doby uplynutí  konce smlouvy hrozná  formu komunikace.  Jediné co mohu doposud pochválit byla samotná realizace, která sice s drobnými problémy, ale proběhla a velmi rychle. Při ní bylo zjištěno, že bojler který jsem si měl na doporučení obchodního zástupce nejde použít. Také návod na zapnutí mi byl revizním technikem přepsán. Proškolení, návod k obsluze atd...nic. O všem jsem informoval obchodního zástupce ..bez odezvy. Pak přišla faktura, kterou jsem rozporoval..." 

Pan Pavel Z.

 

Výhody a nevýhody

Zařízení pro obnovitelné zdroje energií májí, tak jako vše, své výhody a nevýhody. Při rozhodování je podstatné, aby pozitiva převýšila negativa.

Výhody Nevýhody
Úspora na provozu Počáteční investice
Snížení spotřeby Volba vhodného umístění
Dotace na pořízení Ideálně s technickou místností
Čistá a obnovitelná energie  
Vyžadováno legislativou  
Žádná nebo minimální obsluha  

 

Ceník: ceny produktů

Ceny jsou stanovovány individálně a jedním z faktorů je i to, kde bude provedena instalace. O 10 % je navýšena a zvýhodněna hranice pro 3 české kraje: Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský. Příkladový ceník vybraných produktů v tabulce.

 
Produkt Cena *
Fotovoltaická elektrárna od 23.000 Kč
Příklad: Fotovoltaická elektrárna 10 kW + baterie ** 210.000 Kč
Tepelné čerpadlo (Premium X, vzduch-voda) 140.267 Kč
Solární ohřev vody od 59.110 Kč

* Ceny jsou orientační a po odečtení dotace a bez zohlednění zvýhodnění dle kraje. Konkrétní nabídkové ceny získáte od společnosti na základě odeslané nezávzané poptávky.

** FVE s bateriemi umožní plnohodnotě topit, ohřívat vodu a případně nabíjet el. vozidlo apod.

 

Poptávka (zdarma a nezávazně)

Nechte si poslat na email konkrétní cenové nabídky od firem na fotovoltaiku, tepelná čerpadla, dobíjecí stanice nebo solární kolektory. Je to zdarma a jednoduše online. V klidu se pak budete moci rozhodnout a poradit se.

Poptávka - zdarma

 

Jak to funguje  a kolik to celé zabere času

V následujícím časovém schématu si můžete udělat představu o délce trvání jednotlivých kroků, pokud se rozhodnete pro fotovoltaickou elektrárnu pro RD.

 1. Nezávazná poptávka
 2. Technický návrh a odhad ceny (do 48 hodin)
 3. Návštěva technika u vás (dalších 48 hodin)
 4. Konečná a jasná nabídka (do 24 hodin)
 5. Podpis smlouvy (7-14 dní)
 6. Vypracování žádosti o dotaci (okolo 22 dní)
 7. Instalace, montáž a testování systému/zařízení (do 30 dní)
 8. Revizní technik prověří správnost zapojení a předá dokumenty pro připojení do distribuční sítě (2-3 dny)
 9. Připojení do distribuční sítě (do 30 dní od instalace)
 10. Vyplacení dotace (6 týdnů od doložení dokumentace)

Celý proces od poptávky až po vyplacení dotace je hotový v průměru za 3 měsíce.

 

Kontakt

 
Schlieger, s.r.o.
Beranových 65, 
Praha 9 - Letňany
199 00
 
Email: info@schlieger.cz
 
Poznámka: Kanceláře se nachází v Areálu Letov (budova Blaník)
 

QR kód s adresou

Adresa Schlieger

Otevírací doba
Pondělí 9–16 h
Úterý 9–16 h
Středa 9–16 h
Čtvrtek 9–16 h
Pátek 9–16 h
Sobota zavřeno
Neděle  zavřeno

Sklad

Sokolohradská 1728
583 01 Chotěboř

 

QR kód s adresou skladu

Sklad Schlieger

 

Fakturační údaje

Sokolohradská 1728
583 01 Chotěboř
IČ: 28787803
DIČ: CZ28787803

Spisová značka C 27453 vedena u Krajského soudu v Hradci Králové.

 

Telefonní kontakty

Servisní oddělení

Tel.: 777 417 817

Po-Pá: 9:00 – 16:00 hod.
So, Ne, svátky: 9:00 – 13:00 hod.

Tel.: 777 317 817
Po-Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Montážní oddělení

Tel.: 777 530 817

Fakturační oddělení

Tel.: 777 542 817

Dotační oddělení

Tel.: 774 371 643

Žádosti o připojení (ČEZ / PRE / EON)

Tel.: 608 529 070

 

Sociální sítě

 
 
 

Fotovoltaika na střechu domu

Sháníte dodavatele?

 • Tepelná čerpadla
 • Fotovoltaika
 • Izolace, rekonstrukce a další

Poptávka

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode