Recenze Woltair

Recenze firmy Woltair - Je to kvalitní dodavatel fotovoltaiky a tepelných čerpadel?

 

V této recenzi se podíváme na firmu Woltair, dodavatele fotovoltaických panelů (fotovoltaických elektráren) a tepelných čerpadel. Začneme s historií společnosti, produktovou nabídkou a zákaznickým servisem. Dále se budeme zabývat specifiky jednotlivých produktů a porovnáme je s konkurenčními výrobky. Nakonec se podíváme na to, co si o Woltair říkají zákazníci, abychom zjistili, jak si stojí ve srovnání s ostatními dodavateli.

 

O firmě Woltair

Woltair je česká společnost založená v roce 2018, která se specializuje na solární a tepelná řešení pro domácnosti a průmysl. Navázala na působení oblíbené firmy Topite.cz a dramaticky rozšířila své portfolio produktů a služeb se zaměřením na fotovoltaiku a tepelná čerpadla.

Firma se může pochlubit kvalitní nabídkou značkových produktů z řad fotovoltaických panelů, tepelných čerpadel, dobíjecích stanic pro elektromobily a dalších. Společnost má silné zázemí v technologiích a inovacích a chlubí se svým prvotřídním zákaznickým servisem. 

S výběrem vhodného řešení pomůže technik na místě, ale kalkulaci vhodného řešení a cenové nabídky si můžete udělat jednoduchým způsobem online a konkrétní nabídku dostanete do 1 minuty. Firma má spoustu procesů automatizovaných a mezi nimi je právě kalkulator cenové nabídky a technického řešení. Samozřejmě detaily se, v případě projeveného zájmu klienta, dolaďují s příslužným technikem a projektantem Woltairu.

Na české poměry se jedná o jednu z největších firem v oboru - přes 3.000 realzací

 

Firma Woltair aktuálně nabízí klientům tyto akce:

 • 30/50 - Tepelné čerpadlo vám nainstalujeme do 30 dní. Nebo ho máte za polovic.
 • Fotovoltaika s garancí dotace.
 • Zvýhodněné financování úvěrem se splatností až 20 let.

Zobrazit akční nabídky.

 

Zkušenosti zákazníků

V této části recenze se budeme věnovat zkušenostem zákazníků s firmou Woltair. Když jsme si prohlédli hodnocení na různých platformách, většina zákazníků byla spokojena s kvalitou produktů a služeb, které Woltair poskytuje. Kromě toho byli pozitivní ohledně technické podpory a služeb po prodeji, což je pro mnoho lidí klíčové.

Woltair je často chválen za svou ochotu pomoci a řešit problémy. Zákazníci také často zdůrazňují, že výrobky Woltair jsou velmi spolehlivé a kvalitní. Jedná se o produkty vyrobené v Německu i České republice.

Vzhledem k množství realizovaných instalací/zakázek se samozřejmě objeví i nespokojení zákazníci a často se jim není co divit. To nejdůležitější však je, že se společnost velmi snaží vyjít jim vstříc a problém vyřešit k jejich spokojenosti. 

 

Pozitivní

 • "Rychlé a profesionální jednání, delší čekání na realizaci, protože jsou profesionálně velmi dobří a mají proto mnoho zakázek. Myslím, že se vyplatí si počkat na kvalitu. Mnoho zaměstnanců Wolairu již znám osobně a kdykoli něco potřebuji, ozvou se. Jen bych měl jednu drobnost. Teď v zimě, když je topná sezona a máte nějakou drobnější závadu, tak budete muset počkat. Technik nepřijede ihned jako "záchranka", snaží se závadu nejprve řešit "po telefonu", což někdy pomůže, někdy bohužel ne. Myslí, že i u jiných firem se dnes musí na servis čekat, tak to neberte jako "negativum", ale je jako konstatování. Mám tepelné čerpadlo Vaillant a je to velmi vyspělá technologie, která patří ke světové špičce. Mohu jen tuto značku TČ doporučit. Zdráví a teplo domova přeje. Jindřich K**í"

 • "Firmu Woltair jsem poptal na instalaci 10kW FVE se záložní baterií. Jednání s obchodním zástupcem bylo jasné a rychlé, nabídka srozumitelná. Návrh smlouvy bez "háčků". Cena rozumná. Termín montáže do pěti měsíců od podepsání smlouvy byl dodržen. Na zákaznické lince jsou pracovníci erudovaní a proškolení jak v telefonické, tak v mailové komunikaci. Na co je třeba si dát pozor: pečlivě si prostudujte stavební připravenost, což je dokument dodaný Woltairem. Je nutné jej dodržet, náklady jdou za vámi, obsahují i odborné práce (rozvaděč, kabeláž). Nepovažuji to za negativní bod spolupráce, pouze jsem byl překvapen, kolik je toho potřeba připravit. Tak ať na to myslíte. Další bod je doprava materiálu (panely, střídač, baterie). Dopravce se ozval večer před vlastní dopravou, že materiál přiveze nazítří dopoledne. Není mnoho profesí, kde je možné se v práci domluvit na uvolnění tak narychlo. Náhradní termín nelze domluvit. Nakonec montážní firma. Jsou to externisté. Jsou šikovní, ale mají toho moc nasmlouvaného. Takže, pokud se vyskytne nějaký problém při instalaci u vás a oni nestíhají, tak dají náhradní termín třeba za týden. Třeba zrovna prší, tak nelze na střeše pracovat. A vy žijete mezitím na staveništi. Nakonec přijel specialista Woltairu, který vše uvedl do provozu. Jedna bezproblémová návštěva. Takže Woltair doporučuji. Výhody převažují, vyloženě kritický moment nenastal."

 • "Firma Woltair s.r.o. nám zadělávala TČ vše bylo v pořádku i  komunikace byla dobrá a rychlá. Jen by si měla vybírat lepší dodavatele TČ.Neboť firma  ait-česko s.r.o. od které bylo TČ provedla kontrolu TČ až po půl roce a dodala záruční list."

 • "Dobrý den,  dnes 1.2.2022 nám byla namontována dvě tepelná čerpadla Vaillant Split 55/5 . Měl jsem velké pochybnosti o výběru firmy,  ze sedmi nabídek jsme na    konec vybrali firmu Woltair . Poté k nám přijel pán Svárovský na konzultaci ohledně tepelného čerpadla a tak pohodového a příjemného technika jsem dlouho neměl možnost potkat,  vždy při mém telefonickém dotazu byl velmi ochotný a vstřícný. Děkuji paní Turečkové co nám pomohla vyřídit dotaci zelená úsporám . A též velká poklona dvěma technikům při montáži tepelného čerpadla, pracují celé hodiny bez jakýchkoliv přestávek na svačinu atd. Nehledě na počasí.  Všem Vám moc od srdíčka Děkuji  !!!!    Tvrdoňovi"

Negativní

 • "Firma Woltair montovala jak čerpadlo tak fotovoltaickou elektrárnu. Montáž až na par maličkosti ok. Elektrárna běž na . Čerpadlo Alpha innotec bohužel ne od prvního dne problém  Firma Alpha innotec nekomunikuje. Woltair se snaží ale bohužel kazí to pověst firmy i když chyba je jednoznačně na Alpha innotec která přebírá po montáži veškerou záruku a servis."

 • "Zatím mají skluz 10 dní od smluvně sjednané instalace bez jakékoli informace  od nich o náhradním termínu, prý "kamion nedovezl" ale my vybírali z dražších čerpadel "na skladě". Sami nezrušili termín i když jsem jej zjišťoval 2 dny předem. Asi u nich operátoři neví nic a další stupeň jejich řízení nekomunikuje. Jak jim máme dál věřit."

 • "Pěkná reklama, přesvědčující jací jsou experti. Pak ale hned při prvním telefonátu zakázku odmítnou, že ji nedokážou realizovat z technologických důvodů, bla, bla...
  Těmi technologickými důvody byla pochozí střecha z vlnitého eternitu, malá vlna (azbestový) a to i přesto, že byla nabídnuta montáž kotevní konstrukce pro panely jako protiplnění. Dle mého názoru, firma, která si vybírá dodávky, aby jí vyhovovaly, není seriózní firma. Jednoduší je zakázku odmítnout, než hledat řešení. Zřejmě zatím má dostatek zakázek."

 

Zákaznický servis

Jednou z největších výhod Woltair je velmi dobrý zákaznický servis. Firma má vynikající tým odborníků, kteří jsou k dispozici pro zákazníky po celý týden. Tým je velmi ochotný a schopný řešit jakékoli problémy, které by mohli zákazníci mít. Woltair také poskytuje instalaci a údržbu svých výrobků, což zajišťuje, že jsou vždy v optimálním stavu. V některých případech jsou využívány i smluvní partneři, kteří se specializují na jednotlivé značky produktů a pracují v lokalitě klienta.

 

 

Nabídka produktů

Woltair nabízí širokou škálu produktů pro solární a tepelná řešení, včetně fotovoltaických panelů, tepelných čerpadel, solárních ohřívačů vody a dalších příslušenství. Všechny produkty jsou vyráběny v souladu s nejvyššími standardy kvality a společnost poskytuje záruku na všechny své výrobky. Dále se podrobněji podíváme na některé z hlavních produktů Woltair.

Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely Woltair jsou jedny z nejlepších na trhu. Jsou k dispozici v různých velikostech a výkonech a jsou vybaveny nejmodernější technologií pro maximální výkon a účinnost. Tyto panely mají vysokou životnost a odolnost proti poškození, což znamená, že jsou velmi spolehlivé a účinné. Woltair nabízí také instalaci a údržbu fotovoltaických panelů, což je velkou výhodou pro zákazníky.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Woltair jsou navržena tak, aby poskytovala vysokou účinnost a nízké provozní náklady. Jsou k dispozici v různých velikostech a výkonech a jsou vhodná pro různé aplikace, včetně vytápění, chlazení a ohřevu vody. Tyto tepelná čerpadla mají také vysokou životnost a jsou velmi spolehlivá a efektivní.

 

Porovnání s konkurencí

Když se podíváme na trh s fotovoltaickými panely a tepelnými čerpadly, Woltair patří mezi jedny z nejlepších dodavatelů v této oblasti. Výrobky Woltair jsou vysoce kvalitní a nabízejí vysokou účinnost a spolehlivost. Konkurenční výrobky často nejsou tak výkonné a mají nižší životnost. Woltair také nabízí dobrý zákaznický servis a tradici, které patří k těm lepším v oboru.

 

Závěr

Woltair je velmi dobrým a etablovaným dodavatelem fotovoltaických panelů a tepelných čerpadel. Nabízí širokou škálu produktů, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou účinnost, spolehlivost a dlouhou životnost. Firma má také expertní tým odborníků, kteří jsou k dispozici pro zákazníky prakticky každý den a poskytují dobrý zákaznický servis. Výrobky od Woltairu jsou také cenově dostupné a mají velmi dobrou hodnotu pro zákazníky.

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele fotovoltaických panelů a tepelných čerpadel, Woltair je velmi dobrou volbou. Firma nabízí vysokou kvalitu, spolehlivost a prvotřídní zákaznický servis. Pokud máte zájem o více informací, neváhejte se obrátit na tým Woltair a zjistit, jak vám mohou pomoci s vašimi potřebami v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Sháníte dodavatele?

 • Tepelná čerpadla
 • Fotovoltaika
 • Izolace, rekonstrukce a další

Poptávka

Srovnání cen energií

Přidat na Seznam.cz

Anketa

Jaké máte zkušenosti s firmou Woltair?

Celkový počet hlasů: 129

© 2011-2024 Všechna práva vyhrazena. Srovnání cen elektřiny a plynu online. Stránky využívají cookies - užíváním s tím vyjadřujete souhlas. Stránky obsahují reklamní sdělení.

Vytvořeno službou Webnode